בדיקת מיקום בגוגל

בנאדם מול מחשב
woman

איך נדע שהקידום של האתר שלנו ברשת הוא אפקטיבי? ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בכלי אשר נקרא בדיקת מיקומים בגוגל. בדיקה זו היא אחת השיטות היעילות ביותר בכדי להבין מה מצבנו, לאן התקדמנו אם בכלל ועוד. הבדיקה תיתן לנו הערכה מדויקת למדי לגבי מידת האמון של מנוע החיפוש גוגל באתר שלנו וכמובן מהו במצב שלנו לעומת אלו שמתחרים בנו.

הכלים העומדים לרשותנו

ישנם כלים שונים שפותחו שבעזרתם ניתן לבדוק את המיקום שלנו בגוגל. כל כלי פועל בצורה אחרת מביא תכונות אחרות:

  • ישנם כלי מדידה אשר מבצעים בדיקת מיקומים בגוגל של מילות מפתח במספר מנועי חיפוש. היתרון שלהם הוא בכך שגם אם האתר שלכם מקודם במדינות זרות שגוגל אינו פופולארי אצלן אתם מכוסים.
  • שימוש בIP של אזורים שונים מביאה להגברה של הדיוק בסריקה של התוצאות.
  • השוואת מיקומים גם לה יש יתרון מסוים שיכול לסייע לכם בבדיקה החשובה.

השימוש בכלים אליו יכול היות בתשלום או בחינם אך מומלץ לבחון את ההמלצות עליו לפני שמתחילים לעבוד אתו.

במה כדאי לנו לבחור?

הכול תלוי בצרכים שלכם. אם אתם רוצים בדיקת מיקום בגוגל שתיעשה בצורה נוח נכל מקום ואתם גם מוכנים לשלם את דמי המנוי החודשיים אז כדאי לבחור בכלי שמציע שירות לאתרים בינוניים וגדולים. כדאי גם לברר אם ישנן חבילות בסיסיות אשר עולות פחות כסף. ישנם כלים אשר מאפשרים יותר מאשר מעקב אחר מיקומים אלא דברים רבים נוספים. אם יש לכם צורך בהם אז מומלץ לבחון את השימוש בהם.

מי שעובד מול לקוחות רבים או עוקב אחר ביטויים רבים ומחפש כלי בדיקת מיקומים בגוגל משתלם כדאי שיבחר בכזה שמציע גם כלי SEO נוספים. מי שמחזיק באתר קטן או בינוני מומלץ לו להשתמש בכלים החינמיים שקל מאוד לאתרם ברשת.

מה יעזור לנו לדעת אל המיקום?

מיקום האתר שלך נקבע על ידי חישוב של פרמטרים רבים. בדיקת המיקום היא דבר שרלוונטי לאותו הרגע שבו מבצעים אותה ולכן יש לקחת אותה בערבון מוגבל. אמנם הבדיקה היא מדויקת מאוד אך יתכן שבדיקה נוספת שתערך לאחר מספר שעות תגלה תוצאה שונה לחלוטין.

לכתבה מעולה בנושא קידום אתרים בכלכליסט היכנסו ללניק המצורף